Grappa dei Frati

43%, 0,5 l.

Veini „Grappa dei Frati“ valmistatakse traditsioonilisel viisil ainult värsketestTurbiana viinamarjadest. Auruga pidevdestillatsioon viiakse läbi paaris vasest väikekatlas. Protsess kulgeb üsna aeglaselt ja ühtlaselt, mis võimaldab selgelt jälgida kõik fraktsioone, mis on selle tulemusena saadud, samuti säilitada viinamarjade aroomi selged nüansid ja joogi ainulaadne iseloom. Seejärel laagerdatakse destillaadi terasvaatides 24 kuu jooksul.

Veini „Grappa dei Frati“ valmistatakse samanimelises veinifarmis Ca dei Frati, mis on rajatud 18. sajandi lõpus. Grappa valmistamise protsess on pigem aeglane ja ühtlane, et aroomis ja maitses tõuseks täielikult esile lagritsa ja mee nüansid. Soovitame serveerida kergete magustoitude ja puuviljade kõrvale, mida on kuumtöödeldud.

 

Tootmise iseärasused:
Veini „Grappa dei Frati“ valmistatakse traditsioonilisel viisil ainult  värsketest Turbiana viinamarjadest. Auruga pidevdestillatsioon viiakse läbi paaris vasest väikekatlas.  Protsess kulgeb üsna aeglaselt ja ühtlaselt, mis võimaldab selgelt jälgida kõik fraktsioone, mis on selle tulemusena saadud, samuti säilitada viinamarjade aroomi selged nüansid ja joogi ainulaadne iseloom. Seejärel laagerdatakse destillaati terasvaatides 24 kuu jooksul.

 

Värvus: Puhta, läbipaistva värvusega grappa.
Aroom: Grappa on õrna aroomi ja lagritsa-mee nüanssidega.
Maitse: Grappa kuiv ja kerge maitse avaldab muljet oma mitmekülgsuse ja harmoonilisusega

Järelmaitse: pikk, soojendav

Serveerimise temperatuur: 10 °C

Soovitusi toidu kõrvale: Grappa sobib suurepäraselt hõrgu kreemikoogi, liivaküpsiste, puuviljakeedise või kuivatatud puuviljadega.