Frati Lugana

Valge, poolkuiv, 13%, 0,35 l/0,75 l/1,5 l

Vein I Frati on tootja Ca dei Frati uhkus, mis esindab täielikult veinivalmistamise traditsioone ja viinamarjakasvatust ning kogu piirkonda. Veini valmistatakse viinamarjasordist Trebbiano di Lugana, mida kasvatatakse Sirmione poolsaarel Garda järve lähedal Lugana lubjarikastel ja savistel muldadel. Viinapuude vanus on 10-35 aastat. Mereliselt pehme kliima võimaldab viinamarjasaaki koristada päris hilja. Viinamarju korjatakse käsitsi. Käärimine toimub hoolikalt kontrollitud temperatuuril terasvaatides. Seejärel vein laagerdatakse settel kuus kuud ja siis sama kaua pudelites. Soovitatav aeg säilitamiseks – 3 aastat.

Vein on üllatavalt värske, särav, tõeliselt päikeseline. Veini mahlane maitse on ideaalne, tekitamaks muljet viibimisest Itaalia päikese all. Tänu veinimeistrite pingutustele püsib Ca dei Frati veinide kvaliteet aasta-aastalt kõrge. I Frati di Ca dei Frati on Itaalia valgete veinide elegantse stiili kehastus.

 

Tootmise iseärasused:
Viinamarju korjatakse käsitsi. Käärimine toimub hoolikalt kontrollitud temperatuuril terasvaatides. Seejärel vein laagerdatakse settel kuus kuud ja siis sama kaua pudelites.

Värvus: õlgkollane meekarva varjundiga .
Aroom: rikkaliku lilli, pirni, mett, mandlit, aprikoosi ja ananassi meenutav lõhn.
Maitse: Veini maitse on tasakaalustatud, peen, värskendav, õrn, kuid samas külluslik

Järelmaitse: pikk

Soovitusi toidu kõrvale: sobib ideaalselt külmade eelroogade, Itaalia köögi suppide, valge jõekala, köögiviljatoitudega.

Auhinnad ja reitingud:  Gambero Rosso -2